Apple Music’in 5 Avantajı 


Apple Music, Türkiye’ye geçtiğimiz aylarda girerek büyük bir yükselişin de kapılarını kullanıcıları için açtı. Zira, pek çok kullanıcı bu uygulamayı bekliyordu. Özellikle Ios kullanıcısı pek çok üyenin son zamanlarda online müzik dinleme servisleri yerine Itunes’ı tercih etmesi de, Apple Music’in gelme sebeplerinden bir diğeri. Spotify, Deezer gibi servisler artık Ios kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilmemekle birlikte, Apple Music‘in gelişinden sonra nüfusun epey azaldığı söylenebilir. Bu tarz durumların, Spotify’ın tahtını ele geçirip geçiremeyeceğini bilmiyoruz, keza Apple Music’in bu tahtı koruyup koruyamayacağına da; ancak, Apple Music’de Spotify yahut Deezer’da olmayan pek çok avantajın bulunduğu da kesin.

1. Ücretsiz Üyelik

İlk üç ay, tüm avantajlardan yararlanabileceğiniz ve kesintisiz müzik dinleyebileceğiniz bir müzik dinleme servisini sizlerle buluşturan Apple Music, sadece kredi kartı bilgilerinizi gelecek ödemeler için sizden istiyor. Bir kez üye olup kredi kartınızı tanıttıktan sonra, bunu iptal ederek, gelecek ödemeleri yapmamanız da mümkün. Henüz beta sürecinde olan ve bu sebepten kullanıcılarını da memnun etmek amacı ile ücretsiz üyelikleri üç ay boyunca sunan Apple Music, bu konuda pek çok üye kazandı bile. Zira, Spotify reklamlı ücretsiz üyelik bulunduruyor; Deezer’da ise bu uygulama bile yok.

2. Yüksek Ses Kalitesi

Yine, Apple Music’in bir diğer avantajı da yüksek ses kalitesi. Özellikle Spotify’da en kaliteli ses seçeneğini seçseniz bile, bazı albümlerin kritik sesler çıkardığını ve kalitesiz bir ses frekansına sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durum, tamamı ile albüm yapımcılarının hükmünde ve yayıncının insiyatifindedir. Bu konuda sınıfta kalan Spotify’a nazaran Apple Music’in oldukça iyi bir ses kalitesi sunduğunun altını çizmek gerekiyor.

3. Uygun Kategorizasyon

Pek çok müzik dinleme servisinden daha akıllı bir kategorizasyona sahip olan Apple Music, sizler için en doğru listeleri oluşturmaya başlamış bile. Uygun kategorilerde, uygun çalma listeleri bulabileceğiniz bu uygulama, beta modunda olduğundan her çalma listesinde az parça olsa bile; bu kategorizasyonun dahi oldukça iyi durumda olduğunu ve beğenildiğini söyleyebiliriz.

4. Akıllı Çalma Listeleri

Muhtemelen pek çok dinleme servisinin algoritması tür üzerine çalışmakta ancak Apple Music, daha farklı bir algoritma ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Oldukça fazla şarkıyı, zevkinize göre şekillendirebilen ve bu konuda çoğu zaman başarılı da olan Apple Music; bu konuda sınıfta kalmayan bir algoritmaya ve müzik servisine sahip olduğunu beta modundan itibaren kanıtladı diyebiliriz.

5. Geniş Arşiv

Apple ve Apple Music, Itunes ile birlikte bünyesinde milyonlarca albüm bulunduruyor. Eh, bu da beta modundan çıktıktan sonra diğer müzik dinleme servislerine büyük bir darbe vuracak gibi görünüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın