IPhone 5S Dokunmatik Sorunu


Apple’ın üretmiş olduğu mobil cihazlardan birisi olan 5S serisi, özellikle Apple ürünlerindeki ekran boyutunun küçüklüğü ve şarj ömrünün de kısa olmasını eleştirenlere cevap niteliğinde bir cihaz olarak karşımıza çıkmıştı. Geçmiş modellerine göre çok daha farklı bir tasarıma sahip olan cihaz, hem daha kullanışlı bir özellikte hem de performans ve şarj özellikleri ile göz doldurmaktadır. Fakat, piyasaya sürülmesinin ardından yıllar geçmesine rağmen hala satışta bulunan IPhone 5s dokunmatik sorunu ile şu günlerde gündeme gelmektedir. Kullanıcılar sorunsuz bir şekilde kullandıkları 5S cihazlarının, bir anda dokunmatik sorunu ile karşılaştığını dile getirmektedir. Aynı zamanda, kullanıcılar bu sorunun sürekli olarak devam etmediğini, cihazın uzun bir süre kullanılmadığı anların hemen peşinde ortaya çıktığını dile getirmektedirler. Bu da sabah saatlerini bizlere işaret etmektedir.

IPhone 5S Sorunu
IPhone 5S Dokunmatik Sorunu

IPhone 5S dokunmatik sorunu ile karşılaşan kişiler, teknik servise başvuru yapmadan önce sorunları kendileri çözmeyi deneyebilirler. Bunun için ise yapılacak birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki cihazın fabrika ayarlarının geri yüklenmesidir. Bu oldukça basit bir işlem olurken, mevcut dosyalarınızın ise kaybolacağını işaret etmektedir. Bundan dolayı ICloud uygulamasında yedekleme işlemi yapmanız gerekecektir. Bunun ardından cihazınızda işlem yapabilirsiniz. Eğer bu yöntem ile IPhone 5S dokunmatik sorunu yine ortadan kalkmamışsa, bu durumda yapılacak işlem ise cihazın İTunnes uygulamasına bağlanması ve geri yükleme işlemi yapılmasıdır. Bu hepinizin bildiği üzere restore işlemidir ve dokunmatik ekrandan yana problem yaşayan onlarca kişi, bu restore çalışmasının ardından sorunu tamamen ortadan kaldırılmıştır.

ITunnes uygulamasında yapılan işlemlerin ardından sorun ortadan kalkmışsa, yedeklemiş olduğunuz dosyaları tekrar cihaza çekebilirsiniz. Fakat, internet üzerinden sorunlarını paylaşan kişilere baktığımız zaman, yedekleme işlemi geri çekildiği zaman sorunun tekrar ortaya çıktığından söz edilmektedir. Bu durumda, işlemleri tekrar yinelemeli ve yedeklediğiniz dosyaları ise taramadan cihazınıza yüklememelisiniz. Eğer buna rağmen sorun hala devam ediyorsa, teknik servislerden vakit geçmeden destek almalısınız. Çünkü, donanımdan kaynaklanan bir problem olma olasılığı oldukça yüksektir. Bilindiği üzere de donanımsal bir hatadan dolayı bu problemi yaşamışsanız, çok düşük bir fiyat ile cihazınız yapılacak ya da yenisi sizlere gönderilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın