İPhone 8 Özellikleri İçerisinde 3 boyutlu Kamera


iPhone 8 özellikleri içerisinde 3 boyutlu kamera öne çıkabilir.

Apple ile LG Innotek iş birliğinde hummalı bir çalışmanın olduğu haberleri gündeme bomba gibi düştü. iPhone, piyasaya yeni bir  amiral gemisi olarak düşündüğü İphone 8 ile akıllı telefon piyasasında ağırlığını koymak istiyor. Bunun için de İphone 8’e  3 boyutlu bir kamera üstünde çalışıldığı ileri sürülüyor. 3 boyutlu İphone 8 demek yerinde bir tabir olacaktır.

Apple’ın sonraki iPhone modelinde yer almak üzere yeni nesil 3 boyutlu bir kamera için çalıştığı söyleniyor. Peki, Apple ve LG iş birliğinde geliştirildiği ileri sürülen kameranın getirisi ne olacak?

iPhone 8 ile 3 boyutlu fotoğrafçılık dönemi başlayabilir
iPhone serisinin 10. yaşının kutlanacağı 2017 yılında sunulacak yeni amiral gemisi için 3 boyutlu kamera çalışmalarının yürütüldüğü ileri sürüldü. Bunun için LG ile iş birliğine gittiği söylenilen Apple, görünen o ki ilk kez iPhone 7 Plus ile sunduğu çift kamera modülü ile yeni modelde 3 boyutlu fotoğrafçılık deneyimi sunmak istiyor.

Apple’ın LG Innotek akıllı telefon kamerasına 3 boyutlu kamera teknolojisini uygulamak üzere çalışmalar yürüttüğü ifade edilirken, şirketin geçtiğimiz yıl 3 boyutlu derinlik haritalama ve aydınlatma donanımları teknolojilerine sahip LinX’i bünyesine kattığını da hatırlatalım.

Apple tarafından bu teknolojiyle nasıl 3 boyutlu uygulamalar sunulacağı bilinmemekle birlikte, şirketin elinde birçok 3 boyutlu nesne ve hareket tanıma patenti bulunduğunu da unutmamak gerekiyor.

Tahminler ise, Portre Modu’nda paralaks efektinin kullanımı ile bir sahnenin 3 boyutlu modelinin oluşturulmasının istendiği yönünde. Çift lensli kameranın hem arkaplan hem de önplanı tanımlayarak bir modelleme yapması olası. Ayrıca, Apple’ın kamera uygulamasına artırılmış gerçeklik işlevleri eklemek istediği de biliniyor.

İphone 8
İphone 8 Özellikleri ile 3 Boyutlu Kamera

Cupertinolu şirketin, Portre Modu’nu gelecek yıl daha küçük boyutlardaki çift kamera modülleriyle tüm iPhone modellerinde sunacağı da beklentiler arasında yer alıyor.

Shiftdelete.net

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın