IPhone 7 Eksikleri


Teknoloji dünyasında birbirinden kaliteli ve yeni özellikte cihazlar sunmasına rağmen, zaman zaman bazı eksiklikleri ile de eleştirilen Apple, geliştirdiği IPhone 7 ile de yeni eleştirilere tutulmaya başladı. Apple, piyasaya sunmuş olduğu IPhone modellerinde, bilindiği üzere önce geliştirilen prototipler piyasaya sürülüyor ardından da hatalar tespit edildiğinde ya da yeni özellik beklentisi ortaya çıktığında S serisi cihazlarını ortaya çıkarmaktadır. Fakat, IPhone 7 cihazı piyasaya sürüldükten sonra, S serisine yönelik beklentiler yerine, cihazın mevcut eksikliklerinden ve Apple’ın lansman günü yapmış olduğu anlaşmalardan söz edilmeye başlandı. IPhone 7 eksikliklerini, kullanıcıların yorumlarına göre değerlendirecek olursak, şöyle bir sıralama ile karşılaşabiliriz.

IPhone 7 Eksikleri
1) İlk eleştiri tasarımdan yana geldi. Çünkü, yıllardır IPhone cihazları kullanan Apple müşterileri, yeni cihazdaki en büyük eksikliğin aynı tasarımın sunulduğu yönünde olduğunu söylemektedir. IPhone 6 ile birlikte daha büyük modeller ile piyasada olacağını gösteren Apple, IPhone 7 modelinde de bu ısrarını sürdürmüş olsa da, aynı modelde bir cihaz geliştirdiğinden dolayı eleştirilerden kurtulamadı.

2) Tasarımdan yana gelen ikinci eleştiri ise, ekran gövde oranından yana oluyor. Çünkü, daha iyi kullanım ve ince yapıda bir cihaz sunulması için, yeni IPhone modellerinin çerçeveleri giderek inceltiliyor. Bu, birçok kişi tarafından olumlu bir durum olarak değerlendirilse de, kullanıcılar yeni cihazın dayanıklılığını sorgulamaya başladı. Çünkü, giderek ince bir yapıya sahip olan IPhone modelleri, kırılma korkusu ile yüz yüze kalıyor.

IPhone 7 Eksileri
IPhone 7 Eksikleri

3) IPhone 7 eksikliklerinden asla atlanmaması gereken ise kulaklık girişleridir. Çünkü yeni cihazda 3.5 mm büyüklüğünde bir jak eksikliği bulunuyor. Bu uzmanların devrim niteliğindeki bir özellik olarak değerlendirdiği durum olsa da, kullanıcılar bu yenilikten memnun değiller.

4) IPhone 7 lansmanı yapıldığı sıralarda tanıtılan ve eski modeline göre geliştirildiği söylenen Apple Pencil’ın, IPhone 7’de kullanılamıyor olması, kullanıcıları adeta hayal kırıklığına uğratmıştır.
IPhone 7 eksikliklerinden en çok ön plana çıkanlar bunlar olurken, kullanıcıların en çok merak ettiği durum, Apple’ın yapmış olduğu yeni anlaşmadır. Bu anlaşmada, Apple cihazlarında kullanılmak üzere anlaşma sağlanan yeni bir ekran modeli yer alıyor. Bu da, IPhone 7S cihazlarında kullanılıp kullanılmayacağı konularını dile getiriyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın