IPhone 7 İle Gelen Yenilikler


Aylarca beklenen ve kullanıcısı ile buluştuğunda da büyük bir coşku ile karşılanan IPhone 7, satışlarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Geçmiş dönemde de birbirinden kaliteli ve teknolojinin en üst düzeyinde ürünleri kullanıcısına sunan Apple, geliştirmiş olduğu bu yeni cihaz ile, alışılmışın çok daha dışına çıkıyor. Çünkü, temel IPhone özelliklerinden oldukça farklı geliştirildiğini bu cihazda görebiliyoruz. Geliştirilen İOS 10 sürümü ile birlikte kullanacağınız IPhone 7 ile gelen yenilikler ise şu şekildedir.

IPhone 7 İle Gelen Yenilikler:
1- Cihazı incelediğinizde de göreceğiniz üzere, en büyük farklılık tasarımdan yana oluyor. Kısıtlı renkler ile sunulan IPhone modellerinde, yeni cihaz ile birlikte yeni renk seçenekleri de geldi. Bu renklerden birisi olan ve şuan en çok satışı yapılan renk ise Jet Black modelidir. Kullanım kolaylığının arttırılması için çok büyük bir tasarımı olmayan yeni ürün, her türlü işlemlerde çok kolay kullanılıyor.
2- IPhone 7 ile gelen yeniliklerden bir diğeri de, Home tuşu ile oluyor. Cihaz kullanımındaki tek tuş olmasından dolayı, dikkatli bir şekilde kullanılan bu yapı, artık çok farklı bir şekilde size sunuluyor. Home tuşu, basış şekillerinize bağlı olarak farklı fonksiyonlarda kullanılmaya başlanıyor.

IPhone 7 özellikleri
IPhone 7 İle Gelen Yenilikler

3- Cihazın piyasaya çıktığında ne büyük iddiası bilindiği üzere darbeler ve su temasına karşı dayanıklılıktı. Apple’ın bu iddiasını sonuna kadar gerçekleştirdiğini ve sağlam bir cihaz geliştirdiklerini, uygulanan testler ile anlayabiliyoruz.
4- Her yeni modelde kamera çözünürlükleri arttırılan Apple cihazlarında, IPhone 7 artık tarihe geçmiş durumdadır. Çünkü, IPhone 7 ile birlikte, artık çift kamera özelliği sizlere sunuldu. Bu sayede hem gece çekimlerinizi daha kaliteli yapabilecek hem de yaptığınız zoomların niteliği arttırılmış oldu.
5- Ekranında da devrim gibi bir yenilik getiren Apple, Retina HD ekranı sizlere sunuyor. Bu sayede, çok daha parlak renkler ile kullanım sağlayacaksınız.
6- IPhone 7 ile gelen yeniliklerden bir tanesi de ses kalitesi üzerine yapılmıştır. Buna göre artık çift hoparlör özelliğini kullanabilecek, daha iyi ses ve video deneyimini yaşayacaksınız.
Sizlerin de göreceği üzere, alışılmış olan özelliklerin tamamen dışına çıkılmış ve oldukça da kaliteli bir ürün piyasaya sürülmüştür. Fakat, daha yeni bir cihaz olmasına rağmen, hala merak edilen birçok yönüyle de bu cihazı değerlendirebilmekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın