IPhone 7 ve 7 Plus Arasındaki Farklar


Apple tarafından geliştirilen IPhone cihazlarda, 5 serisinin ardından Plus isimli cihazlar da geliştirilmeye başladı. Bu cihazlar, mevcut modellerden hem daha üst özelliklere sahip oluyor hem de yapı ve tasarım itibari ile daha büyük bir dizayna sahip oluyor. Durum böyle olunca da, kişiler hangi cihazı alması gerektiği konusunda bazı araştırmalar yapıyor. Bizler de, Apple’ın son yenilikçi cihazı olan IPhone 7 ve IPhone 7 plus arasındaki farkların neler olduğunu ve bu farkların kullanıcılara da ne gibi faydalar sunduğu konusunda araştırmalarda bulunduk.

IPhone 7 ve 7 Plus Arasındaki Farklar
Karşılaştırma yaparken ilk olarak kamera özelliklerinden başlamak gerekecektir. IPhone 7 cihazında 12 megapiksel özellikte olan ve OIS destekli kamera bulunuyor. Aynı zamanda bu kamera da 4 LED Truetone flaş ile de desteklenmektedir. Bu, hem yüksek çözünürlükte fotoğrafların çekilebilmesi hem de gece çekimlerinde daha üst düzey sonuçlar alınmasını sağlıyor. Fakat, IPhone 7 Plus cihazlara baktığımız zaman, 12 Megapiksellik kameranın üzerine, çift lens eklendiğini görebiliyoruz.

En çok şaşırtan özelliği de bu olan IPhone 7 cihazlarda, Plus serisinde sunulan bu çift lens özeliğinde, lenslerden birisi oldukça geniş bir açı ile görüntüleri kayıt altına alırken, diğeri de zoom özelliğini sizlere sunuyor. Bu özelliği ile LG G5 cihazını da anımsattığını söyleyebiliriz.
IPhone cihazlara yönelik yapılan en büyük eleştiriler, bilindiği gibi şarj ömrüne yönelik oluyordu. Fakat, IPhone 7 cihazında bu durumun biraz daha iyileştirildiğini görüyoruz.

IPhone 7 ve 7 Plus
IPhone 7 ve 7 Plus Arasındaki Farklar

IPhone 7 ve 7 Plus cihazlarının farkları arasında, şarj ömrüne de bakacak olursak, Plus modeldeki cihazlarda 1 saat daha uzun süre gittiğini söyleyebiliriz. Iphone 7 cihazda 4,7 inç ekran karşımıza çıkarken Iphone 7 Plus cihazlarda da 5.5 inç büyüklüğündeki ekran göze çarpmaktadır. Aralarındaki farklar bu şekilde oluşmaya devam ederken, RAM güçleri arasında bir farkın olmaması ise kullanıcıları düşündürmüştür. Çünkü, cihazlarda bulunan RAM, özelliklerin artışına göre genellikle artmaktaydı. Fakat, IPhone 7 ve IPhone 7 Plus arasında göze çarpan bir RAM farklılığının olmaması, performans açısından 7 Plus’ın ne kadar yeterli olduğu konusunda bazı tartışmalar da ortaya çıkmaya başladı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın