IPhone 7’den Tuhaf Sesler Geliyor


Apple kullanıcılarının satın almak için sıraya girdiği ve piyasaya çıkmadan önce, satış noktalarından rezervasyon yaptırdıkları IPhone 7 cihazlar, kullanıcısıyla kavuştuğu günden bu yana, farklı konularda eleştirilmeye devam ediyor. Yapılan eleştirilerden bazısı, tasarımdan ya da şarj probleminden yana olurken, asıl eleştiriler ise, cihazın teknik donanımından gelen seslere yönelik yapılmaktadır.

Apple tarafından geliştirilen IPhone cihazlarda, bu zamana kadar birçok eleştiri ya da sorun meydana gelmişti. Fakat, hiçbir zaman böylesine bir sorun ile karşılaşılmamıştı. Bundan dolayı da,IPhone 7 satın alıp kullanmaya başlayan, ardından da bu tuhaf sesleri fark eden kişilerde endişeli bir bekleyiş ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen bu durum, şuan tüm IPhone kullanıcılarını bir korku içerisine sürüklemiştir. Çünkü, geçmiş zamanlardaki haberlerden de hatırlanacağı üzere, Samsung tarafından üretilen cihazlarda patlama problemi ortaya çıkmıştı. Aynı şekilde bir durum ile karşılaşmak istemeyen Apple kullanıcıları, yetkililere ulaşmak için ellerinden geleni yapmış durumdadır. Sorun ile ilgili bildiriler arttıkça, Apple yetkililerinden de açıklamalar gecikmedi.

IPhone 7’den Tuhaf Sesler
IPhone 7’den Tuhaf Sesler Geliyor

Apple tarafından yapılan açıklamada, bazı IPhone 7 cihazlarında bu gibi problemlerin olduğunun anlaşıldığı ve aynı sorun ile karşılaşan kişilerin de, cihazları satın almış oldukları noktaya giderek değiştirebileceklerini açıklamıştır. Ama bu açıklamaya rağmen, hala cihazlarını yenisi ile değiştiremeyen kişilerin sayısı binleri buluyor. Çünkü, satış noktalarında bulunan IPhone 7 cihazlarda, erken siparişler teslim edildikten sonra ilgi daha da artmış ve bu ilgi de mevcut stok ile ancak karşılanmaktadır. durum böyle olunca da yeni cihazların alınabilmesi, garip seslerden dolayı da kişilerin elinde bulunan cihazların değiştirilmesi, biraz daha sürecek gibi duruyor.

IPhone 7 cihazlarda tuhaf seslerin geldiğinden bahsettik fakat, bu seslerin cihazın herhangi bir parçasından mı geldiği ya da üretimden kaynaklanan bir sorundan dolayı mı böyle bir şeyin söz konusu olup olmadığı konusunda net bir bilgi veremiyoruz. Çünkü, ne kullanıcılar bu seslerin kaynağı hakkında net bir şey söyleyebiliyorlar ne de yetkililer bunun nedeni hakkında bilgi veremiyorlar. Tek bilinen ise, kullanım süresine bağlı olarak, gelen seslerin giderek arttığı ve fark edilir düzeylere geldiğidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın