IPhone 7 Kısayolları


Apple’ın son gözdeki IPhone 7, hem yeni özellikleri ile hem de beraberinde gelen İOS 10 sürümü ile birlikte farkını ortaya koymaya devam ediyor. İOS 10 özelliği geliştirilirken, kullanıcıların beklentilerin her şeyden ön planda tutulduğu da, hem kullanıcıların hem de uzmanların gözünden kaçmıyor. Geliştirilen kısayollar sayesinde, daha hızlı kullanım kolaylığı sunan IPhone 7, sizlere şu şekilde kolaylıklar sunuyor.

IPhone 7 Kısayolları :
1- IPhone 7 kısayollarından ilki telefonun tuş kilidinin açılması sırasında ortaya çıkıyor. Tuş kilidini açabilmek için artık ekranı kaydırmak yerine, Home tuşuna çift tıklamanız yeterli oluyor. Tabiki bu kısayol, Touch ID kullanmayanlar için geçerlidir. Eğer parmak iziniz yardımı ile tuş takımını açmak üzere cihazınızı ayarlamışsanız, eskisi gibi tek bir dokunuş ile tuş takımını açabileceksiniz.

2- IPhone 7 kullanıcıları, geçmiş modellerde olduğu gibi doğrudan kamerayı açabilmek için, ana ekranı yukarı doğru kaydırmak zorunda kalmıyorlar. Artık, ana ekranı sola kaydırdığınız andan itibaren kameranızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

3- 3D Touch özelliği sayesinde, kontrol merkezinizden çok daha farklı işlemler yapabiliyorsunuz. Buna en büyük örnek, el feneri kullanımıdır. El fenerinizi kullanmak istediğiniz zaman, Home tuşuna yapmış olduğunuz dokunuşlar ile hem ışığın yoğunluğunu ayarlayabiliyor hem de dilediğinizde otomatik olarak kapatabiliyorsunuz.

4- IPhone 7 kısayollarından yardım alarak, müzik uygulamalarına erişmek de mümkündür. Bunun için ana ekrandan yukarı ya da sola doğru kaydırma işlemi yapmanız, müzik uygulamasının açılmasını sağlayacaktır. Küçük ekranda açılacak olan müzik uygulamasından, dilediğiniz şarkıları başlatabilir, durdurabilir ya da ileri sarabileceksiniz.

IPhone 7 Kısayol Araçları
IPhone 7 Kısayolları

5- IPhone kullanıcıları, Home tuşuna çift tıkladıkları zaman, açık halde olan ve arka planda çalışan uygulamalarını kısa sürede görebiliyorlardı. Fakat, uygulamaların kapatılması için her uygulamanın yukarı doğru kaydırılması gerekmekteydi. Artık tek bir dokunuş ile bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Home tuşuna çift tıkladıktan sonra, ekranın üst kısmında çıkan X butonuna sert bir dokunuş yapmanız halinde açık uygulamaların tamamı kapatılacaktır.

6- IPhone 7 kısayollarından belki de en iyisi yeni Siri oluyor. Çünkü, Siri ile artık tüm işlemlerinizi yapabileceksiniz. Dilerseniz belirteceğiniz kişiye kısa mesaj gönderebileceksiniz, dilerseniz de arama işlemi yapabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın