IPhone 7 Şarj Durumu


Apple’ın geliştirmiş olduğu eski modellere baktığımız zaman, en büyük eleştirilerin şarj durumları hakkında olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Hatta öyle bir duruma gelinmiştir ki, internet siteleri üzerinden Android kullanıcıları ile İOS kullanıcılarının karikatürlere konu olduğunu söyleyebiliriz. IPhone cihazlarında oluşan bu şarj problemlerinin, yeni cihazda ortadan kaldırıldığı ve çok daha uzun süreler boyunca kullanım sağlanacağı, Apple yetkilileri tarafından defalarca kez açıklanmıştı.

Bu açıklamaların doğru olduğunu da IPhone 7 cihazı hakkındaki yorumlardan görebiliriz. Fakat, IPhone 7, kendisi için bir gelişim göstermiş olsa da, kıyaslanmış olduğu Android cihazlara oranla daha geride olduğunu görebilmekteyiz. Piyasanın en çok merak edilen üç cihazı arasında bir araştırma yapılmış ve bu araştırmada da Samsung Galaxy S7, HTC 10 ve LG G5 arasında kıyaslama yapılmıştır.

IPhone 7 şarj durumu konusunda kıyaslandığı bu üç cihaza karşı hangi durumda şimdi ise ona bakalım. Yapılan bu test için, cep telefonları aynı şartlara getirilmiştir. Bunun için aynı ekran parlaklığı seviyesi, denk sinyal düzeyleri ve bataryalar da tam dolu halde iken test başlatılmıştır. Sonuç ise, IPhone 7 şarj durumu hakkında yapılan eleştirilerin haklı olarak yapıldığını göstermektedir. Çünkü, IPhone 7, kullanıcılarına bataryası tam dolu durumdayken 12 saatlik bir konuşma süresi imkanı sunuyor. Dakika olarak açıklanan sonuçlara göre, IPhone cihazı için sonuc 712 dakikadır. Fakat, bu rakamlar Galaxy S7 cihazına gelindiği zaman 1492 dakika, LG G5 modeli için 1579 dakika ve HTC 10 cigazı için ise 1859 dakika olarak sonuçlanmıştır.

İphone 7 Şarjı Kaç gün gidiyor?
İphone 7 Şarj Durumu

Bu sonuçlar sadece konuşma süresi için değil, internet kullanımları için de uyarlanmıştır. IPhone 7, bu sonuçlarda da rakiplerine karşı geride kalmış ve tam dolu halde başlanan internet kullanımında 615 dakka boyunca hizmet verebilmiştir. Apple yetkililerinin yapmış olduğu açıklamalar, cihazdaki batarya durumunun arttırılacağı konusunda olsa bile, sonuçlar bu büyük sorunun yine giderilemediğini bizlere göstermektedir. Bundan dolayı, geliştirilecek olan IPhone 7S modelinde, şarj durumlarının biraz daha iyileştirilmesini, Android cihazlara göre daha üstün bir hale getirilmesi gerektiğini göstermektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın