IPhone 7 Uçak Modu Hatası


Iphone 7 kullanıcıları, belirtilen yeni özellikleri ile bu cihazı kullanmanın heyecanını yaşarken, IPhone 7 ile ilgili hatalar ve memnuniyetsizlikler de giderek artmaya başlıyor.

Kullanıcı yorumlarına göre bir değerlendirme yaptığımız zaman, binlerce kullanıcının yaşadığı temel problemin uçak modu hatası olduğunu görebiliriz. IPhone 7 uçak modu hatası, genel itibari ile şu şekilde ortaya çıkıyor. Bilindiği üzere, belirli alanlarda ya da anlarda, cihazımızı uçak moduna almaktayız. Tek bir tuş ile gerçekleştirdiğimiz bu işlem, IPhone 7 cihazlarında bir sorunu ortaya çıkarıyor. Çünkü, uçak modunu kullanan kişiler, tekrar normal moda dönerek cihazlarını kullanmak istediklerinde IPhone 7 cihazına ulaşım sağlayamıyorlar. Kişiler böyle bir sorun ile karşılaştıklarında şaşkın bir hale bürünürken, sorunun çözümü ise cihazın yeniden başlatılması ile çözülebiliyor. Bu hata, İOS 10 güncellemesinin ardından daha sık görülmeye başlarken, getirilecek olan yeni güncellemeler ile bu sorunların giderilmesi bekleniyor.

IPhone 7 Uçak Modu Hatası Can Sıkıyor!

IPhone 7 uçak modu hatası ile karşılaşacak olan kullanıcıların, bu sorunun çözümü için yapabilecekleri farklı yollar bulunmamaktadır. Çünkü, uçak modundan dönüş yapıldığı zaman, WİFİ bağlantısı kurulamıyor ve cihazınızda hiçbir şekilde mobil ağlarda işlem göremiyorsunuz. Tek çözüm cihazın yeniden başlatılması oluyor. Ancak bu şekilde çözüm bulunabilecektir. Fakat, Apple tarafından uzun bir süre boyunca açıklama yapılmazken, geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile birlikte bu sorunun ortadan kaldırıldığını da görmekteyiz.

İphone 7 Uçak Modu
Apple İphone 7 Uçak Modu Hatası

IPhone 7 Uçak Modu Hatası ile, tüm IPhone 7 kullanıcılarının karşılaşmamış olması ise, kullanıcıların akıllarına farklı bir durumu getirmektedir. Belirli modellerde olan hatalar, cihazlarda bir üretim hatası olup olmadığı konusunda bireyleri düşündürmekteydi. Fakat, getirilen güncelleme ile birlikte sorunun çözülmesi, kullanıcıların rahat bir nefes almasını sağlamıştır. Bu sorunun çözülmesi ile birlikte, IPhone için getirilen güncellemelerin de ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmekteyiz.

Kullanıcıların cihazlarında herhangi bir yavaşlama olacağı endişesi ile yüklemekten kaçındıkları İOS güncellemeleri, sadece sorunların çözülmesi için değil, daha kolay kullanım sağlamanız için de geliştirilmektedir. Bundan dolayı, IPhone kullanıcılarının sorunların çözümünü internetten öğrenilen basit yöntemler ile çözmeyi değil, resmi İOS güncellemeleri ile çözmeleri doğru olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın