Iphone İle Yenilikler Geliyor


Iphone İle Yenilikler Geliyor

Yıllardır bir üst model ve daha iyi teknolojik altyapı ile karşımıza çıkan iPhone, bu sefer de birçok farklı özellik ile şaşırtmaya devam etmektedir. Ekran özellikleri, şarj ve batarya değişimleri, farklı uygulamalar, kolay kullanım, tasarımsal farklılıklar gibi birçok konu iPhone kullanıcıları tarafından merak ediliyor.

OLED Ekran Geliyor

Belki de günümüzde bulunan birçok uygulama ve değişimler arasında en çok tutulan ve farklılığı ile şaşırtan yenilik ekrandır. Iphone OLED ekran sayesinde tasarımda da farklılıklara imza atıldığı bilinmektedir. Kavisli bir yapıya sahip olan OLED ekranda biraz da Samsung havasının eseceği bilinmektedir. Tabi ki bu ekran ile görünümde canlılık ve şıklık oranları da artacaktır. Aynı zamanda ince ve daha hafif bir telefon ile karşılaşacağımızı da bilmek gerekir. Buna ek olarak fiyat konusunda kesenin ağzını biraz daha açmanın ihtimaller içinde olması gerektiğini de hatırlatabiliriz. Aynı zamanda ekran kırılmaları ile karşılaştığınız zaman da ödenecek olan masraf ücretinin de artacağını ifade edebiliriz. Enerji konusunda aydın çözümler sunulsa bile daha ekonomik bir pil ömrüne destek olunduğunu da hatırlatabiliriz. Siyah renklerin bu ekran ile daha çok ön planda olması sayesinde tasarrufun kolaylaşması da mümkün olacaktır.

Prototip Fazlalığı Dikkat Çekiyor

Apple artık kendini iyice geliştirmeye devam etmektedir. En son yapılan değişim ile ekranlarda bulunan OLED ekranının 10’dan daha da fazla prototip ile desteklenip test edileceğini de firma açıklamıştır. Bu testler ile her zaman olduğundan daha kolay erişim imkanı sağlanması beklenmektedir. Aynı zamanda ekran boyutlarının 4.7 inç ve 5.5 inç olması da büyüklük konusunda istenilen özellikleri sunmaktadır. Aslında bu testten geçerken biraz da Samsung desteği alınacağını bildirebiliriz. Ekran yapımcısı olan şirket Samsung ile ortak üretim yapmaktadır. 2017 ve 2018 itibari ile bu ekranların birçok markaya yayılacağı da bilinmektedir.

iphone 8 Oled Ekran
iphone 8 Oled Ekran

3 Model Geliyor

Her sene yeni çıkan iPhone modellerinde birden fazla çeşidin olmasına alışık olmamız sebebi ile bu sene içindeki 8 sürümünde de modellerin çeşitli olmasını bekleyebiliriz. Beklentilere olumlu karşılık veren markamızın 4.7 ve 5.5 inçlik modeller ile geleceği söyleniyor. Bir de bunlara ek olarak plus model takviyesinin yapıldığı biliniyor. Yani toplamda 3 model olması çeşitliliği ve beklentileri de karşılayabilmektedir. Buna ek olarak her model içinde A11 desteğinin bulunması da bir artı olarak değerlendirilmektedir. Hem de RAM kapasitelerinin 3 GB olması zengin bir kapasitesinin olduğunu da göstermektedir. Gelecek yıllarda inç olarak büyüklüğünü arttıracağını tahmin ettiğimiz Apple iPhone Pro ile daha iyi bir teknolojiyi sevenleri ile buluşturacağını belirtmektedir. Kavis ile beraber toplam büyüklük ise bu bahsedilen modellerde 5.8 inç olacaktır. Her model ile bir telefondan daha da fazlasını sunabilecek desteklerin geleceğini anlayabilmekteyiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın