Genel Apple MacBook Sorunları


Apple kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden birisi haline gelmiş olan MacBook cihazlar, hem güvenlik önlemleri hem de kişilere en üst düzeyde performans sunması ile bilinmektedir. MacBook cihazlar, diğer bilgisayar marka ve modelleri ile karşılaştırıldığı zaman, hem performans, hemde pil ömrü ve cihazın hafifliği ile bir adım daha öne çıkmaktadır. Bundan dolayı da yüksek fiyatlarına aldırış edilmeden kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Fakat, zaman zaman ortaya çıkan MacBook sorunları, kişilerin karar vermelerinde kimi zaman olumsuz etki yapmaktadır. Aslında sorun olarak nitelendirilse de, kişilerin karar verirken olumsuz sonuç vermesindeki temel nedenlerden birisi cihazları kullanamayacaklarını düşünmeleridir. Birçok işletim sistemine göre farklı bir kullanımı olan, bununla birlikte de kaliteli ama kısıtlı bir program arşivi olan MacBook cihazlarda, ilk olumsuz eleştiriler bu yönde yapılmaktadır.

MacBook sorunlarının az da olsa rastlananlara bakacak olursak, kullanım süresine bağlı olarak bazı yavaşlamaların olduğunu söyleyebiliriz. Yavaşlama sorunu, cihazların sürekli olarak kullanılmasında değil, MacBook cihazların açılışları sırasında meydana gelmektedir. Bu sorun ise, çok kolay bir şekilde çözülecektir. Cihazların açılış sırasında böylesine bir sorun meydana getirmesindeki temel neden, cihaza yüklenmiş olan ve açılışta da otomatik olarak başlatılan programlardır. Eğer bunların sayısını düşürebilir ya da manuel kullanım ayarına getirebilirseniz, sorun ortadan kalkacaktır. Bu işlemleri yapabilmek için ise, System Preferences üzerinden işlem yapmalı ve ardından da Accounts bölümüne giriş yapmalısınız. Buradan yüklü olan uygulamaları görebilecek ve ardından da manuel işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

MacBook Sorunları
Apple MacBook Sorunları

MacBook cihazlarınızda ortaya çıkan bu yavaşlama sorunları, eğer sistemden kaynaklanmıyorsa, yüksek bir ihtimal ile yüklü olan uygulamaların neden olduğu bir sorun olacaktır. MacBook sorunlarına yönelik çözüm arayışlarınızda karşınıza zaman zaman Wi-Fi kullanımlarında da problem yaşandığı çıkacaktır. Bu, birçok kullanıcının karşısına çıkan bir sorun olsa da, tamamen kullanıcı kaynaklı bir problemdir. Buna son vermek için ise, MacBook cihazınızdan Finder penceresine giriş yapmalı ve buradan da kullanılmayan internet ağlarını temizlemeniz gerekecektir. Bu işlemin ardından cihazınızı tekrar başlatmalısınız. Birkaç dakikanızı alacak bu aşamalar ile sorunları bir daha tekrarlamaması üzere ortadan kaldırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın