Iphone Hakkında Bilmedikleriniz


Yaklaşık olarak 10 yılı deviren bir telefon üretiminden bahsettiğimiz zaman akıllı telefonlar hakkında her detayı bilmemiz gerekir diye düşünebiliriz. Iphone da bu akıllı modeller arasında en çok tercih edilen ve kullanım bakımından tasarımı ile de çok sevilen bir marka olarak bilinmektedir. Tabi bu kadar farklı model ve ürün arasında değişik özelliklerin varlığından da söz etmek gerekir. Hatta bilinmeyen o kadar çok yönleri var ki ilk duyulduğunda şaşırtan detaylar bile karşımıza çıkabilmektedir.

Ne Derseniz Anlıyor

En çok ihtiyaç duyulan ve akıllı telefonlardan beklenen özellik ses kontrolüdür. Genelde bunlar için kullanılan uygulamalar ses kalitesini anlayamamakta ve çözüm üretmemektedir. Ancak her halinizden anlayan bir nokta bulunduğunu ve siri her halden anlayabilen bir varlıktan bahsetsek hiç de fena olmaz. Mesela telefona sarhoş olduğunuzu haykırdıktan sonra kapınıza gelecek olan bir arabadan bahsedebiliriz.

Acil Durum Alarmı

Bir topluluk içinde iken ani ve beklenmedik bir kaza geçirdiğinizi düşünürsek ve ne yapılacağını anlatamayacak durumda ise acil durum alarmı veren bir uygulama sayesinde çevrenizdeki insanlara nasıl müdahale yapmaları gerektiğini anlatabilen bir telefonunuz vardır.

Titreşim

Telefon çaldığı zaman ya da alarm ile titreşimler aktif olduğu zaman titreşimin şiddetini beğenmiyor musunuz? Iphone sırlarından biri olan “yeni titreşim” alanı sayesinde artık bu duruma son verebileceksiniz. Bu modele alana geldiğinizde ekrana basılı tutarak kendi titreşim değerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Hattınızın Özelliklerini Tanıyın

Özel bir kod uygulaması olan ve birçok kişinin bilmediği 3001#12345# tuşlamaları sizi hattınızı tanıtan bir menüye götürecektir. Bu sayede istediğiniz zaman hattınızın tüm özelliklerine tek elden ulaşabileceksiniz.

Okuma Sayfasını Gerçeğe Benzetin

PDF gibi dosya üzerinden kitap okuyanlara bir müjde. Bu uygulamada okunan kitapların sağ ya da sola kaydırılarak gerçek kitap efekti verilmesi mümkündür. Gerçek kitap okur gibi hissedeceksiniz.

Sesli Mesaj Desteği

Evinizden, dışarıdan, marketten, okuldan biri sizin için sesli mesaj gönderimi yaptığında kolayca dinlemek mümkün. Siz de sesli mesaj özelliği seçeneğini açarsanız telefonu kulağınıza kaldırdığınız zaman otomatik olarak mesajın okunmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle eliniz doluyken bile tek el ile kullanım sağlayabilirsiniz.

Gizli Bilgiler Açığa Çıksın

Tuş kilidine gelerek *#06# takımını tuşladığınızda IP numaranız da dahil olmak üzere telefonunuza dair tüm gizli özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Otomatik Cevap Sistemi

Ayarlar bölümünden otomatik cevap sistemi kısmını aktif ederseniz biri sizi aradığında otomatik olarak taslakta bulunan mesaj karşı tarafa gönderilecek ve siz de zor bir durumda kalmamış olacaksınız. Hem meşgul olduğunuzu karşı taraf anlayacak hem de uzun süre çalan bir telefondan rahatsız olmayacaksınız.

Uzun Şarj Derdine Son

Şarj konusunda yaşanan süre sıkıntısı lighting kablosu ile son bulacak. Bu kabloyu iPad şarj aletine bağlayın ve hızlı şarj özelliği ile daha çabuk bir sürede telefonunuzun bataryasını doldurun.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın