En Popüler Telefon Seçildi


Her kategoride olduğu gibi teknoloji ve mobil sistemlerde de popülerlik ve rekabet ön planda olmaktadır. Telefonların birbirleri ile yarıştıkları ve her zamankinden daha üst modeller ile kullanıcıları memnun ettiği bu dönemde en popüler telefon iPhone 6s olmuştur. Strategy Analytics değerlendirmelerinden çıkan sonuçlara göre ilk çeyreğe kolaylıkla giren bu model gerek büyüklüğü gerek donanımı gerekse tasarımı ile gözleri doldurmaktadır. Bu sayede kullanıcı yorumları ve profesyonel bakış açısı desteği ile 6s büyük bir fark ile rakiplerini geçmiştir. Şık tasarımının en çok puan alan nokta olduğunu belirten uzmanlar kamera konusunda diğerlerine göre geride kalsa bile bunun eksi puan oluşturmadığını da eklemektedir. Neden iPhone popüler diye sorulunca birkaç başlık ile bu durumu özetleyebiliriz.

Tasarım Kusursuz

Birçok kullanıcı tarafından iPhone 6s tasarımının eşsiz güzelliği karşısında farklı seçimlerin yapılmasına gerek olmadığını ifade etmektedir. Renklerde kullanılan parlak seçimler ve metalik şık görünüm telefonun ne kadar özenli kullanılması gerektiğini de hatırlatır niteliktedir. Bunun yanında ekranın canlı renkler sunması da tasarımı tamamlar niteliktedir.

Yeni Dokunmatik Serüveni

Dokunmatik ekran konusunda bir dönem kapatıp bir dönemi açmayı başaran bu modelde 3D teknolojisi uygulanmıştır. Büyük ekranda sunulan bu tecrübe kullanım esnasında hızlı olunmasına da destek olmaktadır. Aynı zamanda işletim sistemindeki hızı da ekrana dokunurken hissetmenin ne demek olduğunu bu model ile anlayabilmektesiniz.

Kamerası Başarılı

Eski modellerde aranan piksel genişliği ve daha üst bir kamera deneyimi bu model ile can bulmaktadır. Herkes için zaman çok önemli olduğu için kameraların bekleme sürelerine bile önem verilmektedir. Bu sebeple sadece birkaç saniyede şipşak fotoğraf çekebilme deneyimini kamera özellikleri sayesinde tadabilmektesiniz. Çözünürlük olarak da sınıfının şu anda en iyi sonuçlarını veren model diyebiliriz.

Piyasanın En Pahalı Modeli

Teknolojik malzeme ne kadar iyi olursa o kadar çok maddi destek beklediği büyük bir gerçektir. 6S takviyesi ile modelin ne kadar iyi olduğunu fiyatından da rahatlıkla anlayabilmektesiniz. Sağlamlık ve tasarımda daha iyi bir düzeye gelmeyi başardığı için fiyat konusunda da üst noktaya eriştiğini görebiliriz.

Negatif Özellik Yok Mu?

Bu kadar iyi özellik arasında negatif sayılabilecek özellikler de yok değil. Ancak günümüzde b kadar farklı model arasında şikayet noktasında en az eleştiri alan model olduğunu belirtebiliriz. Canlı duvar kağıtlarının oynatılması esnasında zaman zaman sıkıntılar çıkabilmektedir ve bu konuda verim alınamadığını belirtebiliriz. Buna ek olarak iPhone pil ömrü kısa olan bir model olarak karşınıza çıkacaktır. Üstün performansına çok uzun süre dayanabilen bir sınıf olmadığını kabul edebiliriz. Ekranda oynatılan nesnelerde zaman zaman piksel kaybı yaşanmakta ve çözünürlükte sıkıntıların çıktığı da bilinmektedir. Basit olumsuzluklar yanında 6S, birçok güzel gelişmeyi getirdiği için halen en popüler model olarak satılmaya devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 16 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın