Iphone Sırları Açığa Çıkıyor


Her akıllı telefonun bilinmedik ve aslında çok da yararlı olan özellikleri bulunmaktadır. Apple da bu konuda sizin için önemli bir markadır. Gün geçtikçe ortaya çıkan özel sırları da hayatınızı kolaylaştırmak için merak konusu olmaktadır. Daha hızlı, daha kapsamlı ve daha özellikli olan bir telefon kullanmak varken neden temel özellikleri ile yetinilsin? Iphone sırları içinde yararlanabileceğiniz özel destekler sayesinde daha özel bir telefonunuz olacaktır.

Daha Hızlı Bir Telefon Mu?

Son model olarak piyasada gezinen iPhone 7 sürümü A10 yonga desteği ile diğer modellerinden %50 daha hızlı modeli olduğunu savunmaktadır. Yüksek bir performans sergilemesi sayesinde övgülere layık olan bu modeli incelediğimizde aslında çok farklı bir yüzün olduğunu görebilmekteyiz. Bu hız kabiliyeti aslında üretici firma tarafından eski model olan 6 ve 6s sürümlerinde de kullanılmıştı. Yani iPhone 7 daha hızlı olduğu için tercih edilen bir ürün değil. Aksine aynı hıza sahip olması ile beklentileri aynı düzeyde tutmuştur. Yapılan testlerde eski modeller ile aynı düzeyde çıkan performans sebebi ile bu konuda bir yanılgı olduğu anlaşılmıştır.

IOS 10.2 Güncellemesi

Sır gibi saklanan sürüm güncellemesi artık Beta versiyon ile 10.2 desteğini karşımıza çıkarmıştır. Apple bu konuda sürekli olarak gelişen bir marka olduğunu savunsa da bu yeni güncellemeden bahsetmesi biraz uzun sürmüştür. Bu yeni güncelleme ile nelerin yenilendiğini merak edenleri hemen aydınlatalım. Güncelleme ile artık daha hızlı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında emojilerde de çeşitli düzenlemeler ve yeni eklemeler yapılmış durumda. Mesajlara ise farklı efektler ile süslemeler yapılmış. Ayrıca duvar kağıdı sevenler de düşünülerek birbirinden renkli ve farklı çeşitler getirilmiş. Kamera üzerinde eski ayarlamaların hatırlanması da söz konusu olan güncellemeler içindedir. Müzik çalar üzerinde karışık çalma ve tekrarlama modu da güncelleme ile kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Silinmiş Veriler Geri Gelsin

Yanlış bir işlem ya da hatalı bir giriş yöntemi sebebi ile telefon içinde bulunan verilerin silinmesi oldukça can sıkıcı olmaktadır. Buna bir çözüm oluşturan Apple artık tek bir LeawoiOS Data Recoveryuygulaması yeterli olacaktır. Hem tablet hem telefon hem de bilgisayar modellerinin hepsinde işlevsel olarak çalışan uygulama bir nevi kurtarıcı görevi görmektedir. Yedeklemelerde de sorunları ortadan kaldırabilmektedir. Genelde her tür dosyayı kurtarabilme özelliği de bulunmaktadır. Bilgileri kurtarmak için bilgisayarı kullanabilir ve oraya aktarma işlemini yapabilirsiniz. Uygulamanın çalışması için IOS işletim sürümü en az 9.3 olmalıdır. Hem hızlı hem de sorunsuz bir kurtarma işlemi bu sırlı kurtarıcıyı siz de kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak alınıp denenebilen uygulama aslında 59.95 $ olarak fiyatlandırılmaktadır. Telefon üzerinde kaplayacağı yer ise sadece 18.87 MB şeklinde tanımlanmıştır. Küçük bir uygulama ile tüm anılarınıza tekrardan kavuşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 15 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın